Koncert Kafka Band / BRaK 2019

Do Bratislavy po dvoch rokoch opäť zavíta legendárna kapela Kafka Band a predstaví svoj najnovší album Amerika. Kapela vystúpi v rámci festivalu BRaK 2019, ktorého hlavná časť sa bude konať v polovici júna.

Kúpte si vstupenky


 

Viacčlenná „superskupina“ sústredená okolo významných českých spisovateľov Jaroslava Rudiša a Jaromíra 99 (Jaromír Švejdík) len nedávno vydala ich nový v poradí druhý album s názvom Amerika (vydavateľstvo Indies Scoop). Tak ako aj pri ich prvom albume s názvom Zámok, aj tu sa inšpirovali tvorbou spisovateľa Franza Kafku, konkrétne jeho nedokončeným románom Nezvestný. O skvelý audiovizuálny zážitok sa postará VJ Clada.

O ich najnovšom albume sa takto vyjadril Jaroslav Rudiš:"Opustili jsme koncept poloakustického projektu a více pracujeme s elektronikou. Album je také výrazně písničkovější než 'Zámek'. Silné téma románu 'Amerika' je moderní, chladná, odlidštěná společnost, kde nikdo nemůže spoléhat na soucit. Ten příběh je velmi aktuální. Jako hlavní hrdina knihy Karel Rossmann i my vyrážíme na pro nás doposud neprobádané území." 

Kafka Band je literárno-hudobný projekt, ktorý vznikol pred piatimi rokmi, kedy vyšiel ich prvý song Zámok (Das Schloss) okrem už spomínaných zakladateľov kapely Jaroslava Rudiša a Jaromíra 99, ďalšími členmi kapely sú: Dušan Neuwerth, Libor Palucha, Jiří Hradil, Zdeněk Jurčík, Tomáš Neuwerth. Na jar tohto roku čaká kapelu pestré turné po Nemecku a Česku a sme veľmi radi, že prídu aj do Bratislavy predstaviť ich nový audiovizuálny projekt Amerika. 

Viac info o kapele: www.facebook.com/kafkadieband/

Youtube ukážky:
https://youtu.be/hs85CHpxxYY
https://youtu.be/uK4lsNsFFIc

Cena:
Early birds predpredaj - 10€
Predpredaj - 13€

Open Gate - 20:00
Voľné sedenie

Miesto podujatia


Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava Laurinská 20
811 09 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google